HİZMETLERİMİZ

YURTDIŞI GİRİŞ ÇIKIŞ İŞLEMLERİ

Marmaris'ten yurtdışına çıkacak veya yurtdışından giriş yapacak yatlar pasaport kontrolü ve diğer işlemler için gümrük iskelesine yanaşmak zorundadır. Marmaris gümrük iskelesi Cruise port özel işletme olduğundan yatlar için bağlama ücreti ve kişi başı yolcu hizmet bedeli ödenmektedir.

TRANSİTLOG İŞLEMLERİ

Yat turizm yönetmeliği kapsamında yat ile Türk karasularında yapacağınız seyirlerde (Türk bayraklı özel yatlar hariç)Transitlog belgesi bulundurulması zorunludur. Transitlog belgesi Türk karasularında yatınız ile hangi limanlara uğrayacağınızı , içindeki personel ve yolcu durumunu gösteren ve liman başkanlığı tarafından onaylanması gereken bir belgedir.   Türk bayraklı özel yatlar Türk karasuları (kabotaj) dahilinde herhangi bir çıkış işlemine ihtiyaç duymadan sefer yapabilirler.Türk bayraklı özel yatlar Yurtdışına çıkacakları zaman Transitlog belgesi yaptırmak zorundadır.   Yabancı bayraklı özel yatlar transitlog belgeleri ile 1 sene boyunca Türk karasularında serbestçe seyir yapabilirler,ancak yatınızda personel yolcu veya güzergah değişikliği olursa bu değişiklik transitlog belgesinin değişiklik sayfasında kayıt altına alınmalı ve ilgili liman başkanlığınca onaylanmalıdır.   Transitlog süresi Türk ve yabancı bayraklı yatlar için farklı olduğu gibi , yatınızın kullanım (ticari - özel) amacına göre de değişmektedir.  
Transitlog belgesi aşağıdaki durumlarda geçerliliğini kaybeder

TRANSİT YAKIT

Yurt dışında kullanmak üzere yatınıza Transit yakıt alma hakkına sahipsiniz.Transit yakıt almak isteyen müşterilerimizin yatlarına uygun fiyat ile transit yakıt hizmeti vermekteyiz. Transit yakıt Türk karasuları dışında tüketilmek zorundadır , transit yakıtı yurt dışına çıkacağınız zaman alabilirsiniz.Türkiye'ye girişte yurt dışında tüketilmeyen yakıt ile döndüğünüz tespit edildiği taktirde ilgili Gümrük Mevzuatına Göre tankınızda kalan yakıt vergilendirilir. Transit yakıt fiyatları günlük olarak değişmektedir , sefer planınızdan en az 2 gün önce yakıt talebinizi bildirmeniz gerekir. Ayrıca Türk karasularında kullanabileceğiniz deniz yakıtı ihtiyacınız için ekonomik fiyatlı yat yakıtı tedarik etmekteyiz.

SATIŞ İŞLEMLERİ

Yeni yat alımlarında veya mevcut yatınızı satmak istediğiniz de yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ayrıca alacağınız yat yabancı bayraklı ise yurt dışı Register işlemlerinizin de takibini yapmaktayız.

İTHİLAT VE İHRACAT İŞLEMLERİ

Yatlara yurtdışından gelen malzemelerin teslimi, yat yedek parçalarının yatlara ulaştırılmasında ve gümrük işlerinde yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

LİMAN İŞLEMLERİ

Liman Başkanlıklarında yapacağınız işlerinizi bizlere yetki vermeniz taktirde takibini yapıp sonuçlandırabiliriz.

YAT TRANSFER

Yatınızın bir limandan başka bir limana gitmesi gerektiğinde yeterli vaktiniz yok ise alanında uzman kaptanlar ile yatınızın transfer işlemlerini yapabiliriz.

KUMANYA

En taze ve en iyi ürünler dilediğiniz şekilde tedarik edildikten sonra tarafınıza ulaştırabiliriz.